image
imageimage
image

Saunum radīšanas vēsture

“Kad es apmeklēju simtgadīgu dūmu pirti, tās tvaika maigums iekrita man dvēselē, un pēc kāda laika man sagribējās atkal izbaudīt šo patīkamo sajūtu, bet jau savās mājās. Tā radās ideja pārbūvēt klasisko saunu savās mājās. Tā kā man ir inženiera siltumtehniķa zināšanas, es nolēmu to darīt pats, lai no jauna atklātu sev klasisko saunu.” – stāsta Saunum idejas autors Andruss Vare.
sign

Kā mēs pie tā nonācām?

Iedvesma galvenajām SAUNUM idejām un risinājumiem radās no tradicionālās dūmu pirts, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tradicionālo dūmu pirti raksturo īpašs – ilgs un maigs – tvaiks.

Izmēģinot dažādas iespējas, kā pārveidot savu pirti, neatrisināts palika tikai viens jautājums: kā atbrīvoties no karstā un aukstā gaisa noslāņošanās, kas izraisa nepatīkamas sajūtas? Rezultātā radās risinājumi, kuri ļāva radīt saunā īpašu maigu klimatu, piespiedu kārtā sajaucot karsto, ar tvaiku piesātināto gaisu no telpas augšējiem slāņiem ar auksto gaisu no tās apakšējiem slāņiem.

Mūsu metode ne tikai novērš pārkarsētā, svilinoši karstā gaisa plūsmu veidošanos, bet arī, ja ir vēlme, sniedz iespēju panākt saunā tvaika pirts efektu. Vienmērīga un sabalansēta gaisa temperatūra veicina aktīvu un veselīgu svīšanu un labvēlīgi ietekmē locītavas un asinsriti.

Turklāt ierīce tika papildināta ar Himalaju sāls kristāliem, kas labvēlīgi ietekmē ādu un elpceļus.
Andrusam ir īpašs prieks un gandarījums par faktu, ka viņa izgudrojumi tika atzīti par unikāliem un ir aizsargāti ar 2 starptautiskiem patentiem.


Produkta izstrādes laikā sadarbībā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti tika veikts arī zinātnisks pētījums, lai noskaidrotu, kuri faktori visvairāk ietekmē gaisa sadalījumu saunā. Pētījuma galvenais mērķis bija izstrādāt jaunu projektēšanas metodi, kas palīdzētu uzlabot saunas telpu plānošanu. Turklāt vēl viens mērķis bija kliedēt izplatītos mītus par mūsdienu elektriskajām saunām un tradicionālajām malkas pirtīm.


Kas īsti nav kārtībā lielākajā daļā saunu?

Pētījuma rezultāti parādīja arī dažus negatīvus faktus jau esošo saunu darbībā, piemēram:

Cilvēki parasti lepojas ar saunu savās mājās, neapzinoties, ka ne vienmēr tās ir uzbūvētas pareizi, tāpēc saunas telpā nav iespējams nodrošināt pilnvērtīgu komfortu un veselīgu mikroklimatu.

Pareiza pirts uzsildīšana prasa ilgu laiku – stundu vai ilgāk –, lai pareizi līdzsvarotos siltā gaisa sadalījums telpā.

Bieži elektriskajās pirtīs izmanto sildelementus ar pārmērīgu jaudas rezervi un augsta temperatūra telpā tiek sasniegta pārāk ātri (30–40 minūtēs), tādējādi gaiss iesilst ļoti nevienmērīgi.

Daudzās saunās ir nepareizi izbūvēta ventilācija– lielākajai daļai saunu ir tikai viena ventilācijas atvere griestos un karstais tvaiks uzkrājas galvenokārt zem tiem, tāpēc arī šī kļūda rada pārāk lielas gaisa temperatūras svārstības. Nevienmērīgas temperatūras sadalījuma rezultātā cilvēka ķermenis sāk izjust stresu.

Bieži sastopama problēma, kas rodas nepietiekamas gaisa apmaiņas dēļ ir augsts CO2 līmenis – lielākajai daļai saunu ir novērots būtiski lielāks CO2 līmenis nekā ieteicams (vairāk nekā 2000 vienību), rezultātā saunas telpā samazinās skābekļa daudzums un ķermenis sāk izjust stresu – rodas nogurums un paātrinās pulss.

Pētījuma rezultāti apstiprina, ka SAUNUM produktu risinājumi sniedz nepārprotamus uzlabojumus daudzās svarīgās jomās, kas saistītas gan ar pirts apmeklējumu, gan to projektēšanu. Mēs priecājamies, ka esam sasnieguši mūsu pētījumu rezultātu un risinājumu pielietojuma mērķi – revolucionāro SAUNUM produktu ražošanu.

Šodien, izmantojot kādu no SAUNUM produktiem, ir iespēja patiesi izbaudīt saunas apmeklējuma procesu, turklāt gūstot no tā daudz lielāku labumu veselībai.